Ile kosztują komody kąpielowe? Ile kosztuje komoda kąpielowa z przewijakiem i wanienką?

Pielęgnacja dziecka

24 lutego 2021 • Dzieci i wychowanie • wejść: 836

Komody kąpielowe to mebel, który może być dużym ułatwieniem przy codziennych czynnościach związanych z pielęgnacją Twojego maleństwa. Polecany jest zwłaszcza dla matek, które po porodzie nie powinny dodatkowo obciążać kręgosłupa. Komoda kąpielowa z przewijakiem znacząco ułatwia kąpiel oraz przewijanie dziecka. Czy komoda kąpielowa jest droga? Ile kosztuje komoda kąpielowa z przewijakiem?

Jak wybrać komodę kąpielową?

Aby odpowiednio dobrać komodę kąpielową, warto mieć na względzie kilka rzeczy. Przede wszystkim komoda kąpielowa powinna być wygodna i funkcjonalna. Istnieją na rynku różne modele komód kąpielowych. Tańsze nie mają wysuwanego przewijaka, co może być sporym utrudnieniem. Warto jest także dla własnej wygody zainwestować w komodę na kółkach, którą łatwo będzie można przenosić z miejsca na miejsce, upewnij się jednak, że mebel posiada odpowiedni „stoper”, który pozwoli Ci unieruchomić komodę podczas kąpieli czy przewijania dziecka.

W przypadku komody ważne jest również jej wykonanie. Powinna ona być zrobiona z możliwie najbardziej ekologicznego materiału, który nie uczula skóry dziecka. Są na rynku komody wykonane z drewna pokrytego ekologiczną farbą czy lakierem.

Czy komody kąpielowe są drogie?

Niestety, ten mebel nie należy do najtańszych. Z uwagi na fakt, że komoda kąpielowa z przewijakiem łączy w sobie kilka różnych elementów, ponadto jej wykonanie musi spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa, uznawana jest raczej za mebel luksusowy. Zależnie od tego, czy kupimy samą komodę kąpielową, czy komodę z przewijakiem, ceny będą się kształtować różnie.

Najtańsze komody z przewijakiem kupisz już od około 350 złotych. To najprostsze urządzenia, które często jednak mają tę wadę, że wanienka wysuwana jest spod przewijaka, nie są więc one na tej samej linii. Nie jest to wygodne dla osoby kąpiącej niemowlę. Wygodniejsze komody kąpielowe będą kosztować ponad 1000 złotych. Niektóre komody z przewijakiem kosztują nawet około dwóch tysięcy złotych, nie posiadając nawet wanienki.

Możesz również kupić używaną komodę kąpielową – niektóre można znaleźć nawet za 100 złotych, warto jest jednak najpierw dokładnie sprawdzić stan mebelka.

Czy warto kupić komodę kąpielową?

Komoda kąpielowa to niewątpliwie wygodny i przydatny mebel. Bardzo ułatwi codzienne czynności związane z pielęgnacją dziecka w pierwszych miesiącach życia, pod warunkiem jednak, że jest ona dobrze zaprojektowana. W innym wypadku możemy tylko utrudnić sobie życie, a także niepotrzebnie wydać pieniądze. Warto też pamiętać, że komoda kąpielowa nie będzie nam służyć długo, jest to bowiem mebel dedykowany dzieciom w pierwszych miesiącach życia. Zawsze jednak komoda może z nami poczekać na kolejnego potomka, lub możemy ją po prostu komuś podarować.

Temat: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *