Z czego powinna być wykonana komoda kąpielowa z przewijakiem? Wybieramy bezpieczne meble dla dzieci

Dziecko i kąpiel, bezpieczne akcesoria

24 lutego 2021 • Dzieci i wychowanie • wejść: 978

Przyjście na świat nowego członka rodziny niejednokrotnie wiąże się ze stresem. Czynności, które trzeba wykonywać przy noworodku w pierwszych miesiącach życia powinny być pełne delikatności i bezpieczne. Przy kąpieli i przewijaniu niemowlaka możemy wspomóc się komodą kąpielową z przewijakiem. Niezwykle ważne jest jednak, aby mebel wykonany był z najlepszych materiałów, w trosce o bezpieczeństwo dziecka.

Komoda kąpielowa z przewijakiem dla najmłodszych

Być może słyszałaś/ słyszałeś już o komodzie kąpielowej dla niemowląt. To mebel niezwykle wygodny, który ułatwi codzienne zabiegi pielęgnacyjne Twojego maleństwa. Komoda kąpielowa z przewijakiem to konstrukcja, która łączy w sobie małą wanienkę i powierzchnię do przewijania. Dzięki obecności półeczek i szuflad, wszystkie potrzebne akcesoria do kąpieli dziecka będziesz mieć na wyciągnięcie ręki. Wygodne jest także to, że po kąpieli maleństwo możesz przetransportować bezpośrednio na przewijak, gdzie wytrzesz je i przewiniesz. Wanienki w komodzie są wyprofilowane i zazwyczaj dedykowane dzieciom do 6 miesiąca życia.

Z czego powinna być wykonana komoda kąpielowa z przewijakiem?

Gdy wybieramy meble dla dziecka, zawsze kluczową kwestią będzie bezpieczeństwo i wygoda. Należy pamiętać, że mebel będzie miał bezpośredni styk ze skórą dziecka, nie może więc być mowy o materiałach, które mogą uczulać niemowlę.

Mebel może być wykonany z drewna, ważne jest jednak, aby pod żadnym pozorem nie posiadał ostrych ani wystających elementów. Drewno powinno być odpowiednio zaheblowane i pokryte lakierem, najlepiej lakierem wodnym lub farbą ekologiczną. Przewijak musi być wyłożony miękką tkaniną. Tutaj warto również wybrać materiał najwyższej jakości, który będzie jednocześnie wodoodporny i łatwy do czyszczenia, a także ekologiczny, wykonany z nietoksycznej tkaniny. Takim materiałem może być włóknista tkanina pokryta atestowaną folią.

Wanienka powinna być wykonana z nieprzepuszczalnego, w miarę miękkiego materiału. Może być metalowa lub plastikowa, ważne jednak, aby była pokryta odpowiednim, nietoksycznym lakierem.

Czy warto kupić komodę kąpielową z przewijakiem?

Rynek oferuje niezliczoną ilość bezpiecznych i stylowo wykonanych komód kąpielowych z przewijakami. Niewątpliwie jest to mebel, który znacząco ułatwia rodzicom pielęgnację niemowlęcia. Taka komoda bardzo pomaga przy kąpieli i przewijaniu dziecka, ponadto wszystkie artykuły i kosmetyki do pielęgnacji będziesz mieć w jednym miejscu. Pielęgnacja noworodka przy pomocy takiej komody odciąża również kręgosłup.

Warto jednak dobrze wybrać komodę i mieć pewność, że gdy dziecko podrośnie, będziemy mieli komu odstąpić mebel. Komody kąpielowe są dość drogie, a dziecko może korzystać z nich przez stosunkowo krótki czas. Warto więc dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiedniego mebelka dla naszej pociechy.

Temat: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *