Z czego powinna być wykonana komoda kąpielowa z przewijakiem? Wybieramy bezpieczne meble dla dzieci

Dziecko i kąpiel, bezpieczne akcesoria

24 lutego 2021 • Dzieci i wychowanie • wejść: 73

Przyjście na świat nowego członka rodziny niejednokrotnie wiąże się ze stresem. Czynności, które trzeba wykonywać przy noworodku w pierwszych miesiącach życia powinny być pełne delikatności i bezpieczne. Przy kąpieli i przewijaniu niemowlaka możemy wspomóc się komodą kąpielową z przewijakiem. Niezwykle ważne jest jednak, aby mebel wykonany był z najlepszych materiałów, w trosce o bezpieczeństwo dziecka.

Komoda kąpielowa z przewijakiem dla najmłodszych

Być może słyszałaś/ słyszałeś już o komodzie kąpielowej dla niemowląt. To mebel niezwykle wygodny, który ułatwi codzienne zabiegi pielęgnacyjne Twojego maleństwa. Komoda kąpielowa z przewijakiem to konstrukcja, która łączy w sobie małą wanienkę i powierzchnię do przewijania. Dzięki obecności półeczek i szuflad, wszystkie potrzebne akcesoria do kąpieli dziecka będziesz mieć na wyciągnięcie ręki. Wygodne jest także to, że po kąpieli maleństwo możesz przetransportować bezpośrednio na przewijak, gdzie wytrzesz je i przewiniesz. Wanienki w komodzie są wyprofilowane i zazwyczaj dedykowane dzieciom do 6 miesiąca życia.

Z czego powinna być wykonana komoda kąpielowa z przewijakiem?

Gdy wybieramy meble dla dziecka, zawsze kluczową kwestią będzie bezpieczeństwo i wygoda. Należy pamiętać, że mebel będzie miał bezpośredni styk ze skórą dziecka, nie może więc być mowy o materiałach, które mogą uczulać niemowlę.

Mebel może być wykonany z drewna, ważne jest jednak, aby pod żadnym pozorem nie posiadał ostrych ani wystających elementów. Drewno powinno być odpowiednio zaheblowane i pokryte lakierem, najlepiej lakierem wodnym lub farbą ekologiczną. Przewijak musi być wyłożony miękką tkaniną. Tutaj warto również wybrać materiał najwyższej jakości, który będzie jednocześnie wodoodporny i łatwy do czyszczenia, a także ekologiczny, wykonany z nietoksycznej tkaniny. Takim materiałem może być włóknista tkanina pokryta atestowaną folią.

Wanienka powinna być wykonana z nieprzepuszczalnego, w miarę miękkiego materiału. Może być metalowa lub plastikowa, ważne jednak, aby była pokryta odpowiednim, nietoksycznym lakierem.

Czy warto kupić komodę kąpielową z przewijakiem?

Rynek oferuje niezliczoną ilość bezpiecznych i stylowo wykonanych komód kąpielowych z przewijakami. Niewątpliwie jest to mebel, który znacząco ułatwia rodzicom pielęgnację niemowlęcia. Taka komoda bardzo pomaga przy kąpieli i przewijaniu dziecka, ponadto wszystkie artykuły i kosmetyki do pielęgnacji będziesz mieć w jednym miejscu. Pielęgnacja noworodka przy pomocy takiej komody odciąża również kręgosłup.

Warto jednak dobrze wybrać komodę i mieć pewność, że gdy dziecko podrośnie, będziemy mieli komu odstąpić mebel. Komody kąpielowe są dość drogie, a dziecko może korzystać z nich przez stosunkowo krótki czas. Warto więc dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiedniego mebelka dla naszej pociechy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *