Komoda kąpielowa z przewijakiem dla dziewczynki/chłopca. Wybieramy komodę kąpielową z przewijakiem

Matka z niemowlęciem

23 lutego 2021 • Dzieci i wychowanie • wejść: 868

Komoda z przewijakiem to jeden z zakupów, który z pewnością ułatwi Ci pierwsze miesiące z nowym członkiem rodziny. Jedną z podstawowych czynności, jakie będziesz wykonywać jako przyszła mama bądź tata, jest przewijanie malucha. Niemowlaka przewija się kilka razy dziennie. Istotna jest także odpowiednia higiena i kąpiel noworodka.

Co to jest komoda kąpielowa?

Komoda kąpielowa to urządzenie, które łączy w sobie przewijak i niewielką wanienkę, jaka powinna być używana do kąpieli nowo narodzonego dziecka. To przydatne urządzenie w szczególności dla matki, która po porodzie nie powinna dodatkowo obciążać kręgosłupa. Taka komoda stworzona jest z dwóch elementów – przewijaka, oraz wanienki umocowanej na tej samej linii. Komoda posiada również bardzo często szuflady, w których można schować niezbędne do pielęgnacji malucha akcesoria. Niektóre wanienki mają specjalnie urządzony system odprowadzania wody – za pomocą rurki można opróżnić wanienkę do specjalnego wiadra, nie rozmontowując jej z urządzenia.

Jaką komodę kąpielową z przewijakiem wybrać?

W kwestii pielęgnacji niemowlaka kluczem jest wygoda oraz bezpieczeństwo. Najważniejszą kwestią jest to, aby mebel był dopasowany do wysokości osoby, która będzie kąpać i przewijać dziecko, a także rozmiaru niemowlaka. Zbyt duży przewijak czy wanienka będą niewygodne, zbyt małe mogą być niebezpieczne. Tym bardziej ważne jest odpowiednie dopasowanie wanienki i przewijaka do rozmiaru noworodka. Dzieci mają różne rozmiary, ale na rynku dostępne jest wiele rodzajów mebli w wielu wariantach.

Kolejną rzeczą wartą zapamiętania jest, aby przy wyborze komody z przewijakiem wybrać taki, który obity jest odpowiednio miękką tkaniną. Jeśli powierzchnia byłaby twarda albo kanciasta, dziecko mogłoby doznać zadrapań.

Jak korzystać z komody z przewijakiem?

Przewijanie dziecka to czynność, która wymaga dużo uwagi i różni się w zależności od płci dziecka. Inaczej będziemy przewijać dziewczynkę, inaczej chłopca. Jednak w obydwu przypadkach najważniejsze jest, aby nie zostawiać małego dziecka nawet na chwilę samemu na przewijaku, a tym bardziej w wanience. Dlatego bardzo istotne jest, aby wszystkie akcesoria do kąpieli niemowlaka mieć podczas tej czynności na wyciągnięcie ręki. Niemowlęta trzeba przewijać średnio co kilka godzin. Wieczorna kąpiel dziecka jest jedną z najważniejszych czynności w ciągu całego dnia. Skóra niemowlęcia często ulega odparzeniom, dlatego dobrze jest dodać do kąpieli nieco łagodzących kropli, dedykowanych specjalnie najmłodszym dzieciom, lub odrobinę rumianku. Z wanienki, dziecko należy przenieść na wyłożony ręcznikiem przewijak i delikatnie wytrzeć niemowlę. Następnie można przystąpić do zakładania pieluszki.

Komody z przewijakiem to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie dla każdego rodzica.

Temat: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *