Komoda kąpielowa z przewijakiem – zalety i wady

Dziecko w pieluszce

24 lutego 2021 • Dzieci i wychowanie • wejść: 778

Jako przyszły rodzic przeglądasz z pewnością wiele stron internetowych w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, co może przydać Ci się przy wychowywaniu i pielęgnacji dziecka. Sklepy oferują cały szereg różnego rodzaju urządzeń i mebli, mających ułatwić codzienne czynności przy dziecku. Komoda kąpielowa z przewijakiem jest z pewnością jednym z nich. Jakie są zalety i wady tego mebla?

Co to jest komoda kąpielowa?

Komody kąpielowe to stosunkowo nowy wynalazek, mający za zadanie znacząco ułatwić rodzicom codzienne czynności przy dziecku. Do takich właśnie aktywności należy przewijanie i kąpanie dziecka. Niemowlaka należy przewijać co kilka godzin. Również codzienne kąpiele są niezwykle istotne. Elementy potrzebne do obydwu czynności łączy w sobie właśnie komoda kąpielowa z przewijakiem. To konstrukcja, która z jednej strony ma wbudowaną małą wanienkę, z drugiej przewijak, najczęściej wyłożony miękkim materiałem. Komody kąpielowe z przewijakiem posiadają często również system do odprowadzania brudnej wody z wanienki, na przykład za pomocą rurki i wiaderka, umieszczonego pod konstrukcją.

Zalety komody kąpielowej

Komoda kąpielowa może być bardzo przydatnym artefaktem. Ten mebel jest polecany przeze wszystkim matkom, które po porodzie nie powinny obciążać kręgosłupa. Dobrze dopasowana komoda kąpielowa z przewijakiem sprawi, że nie będziesz musiała dźwigać niemowlaka, ani pochylać się, aby go wykąpać.

Małego dziecka nie powinno się także nawet na chwilę zostawiać samemu, zarówno w wanience, jak i na przewijaku. Komoda kąpielowa z szufladkami sprawi, że wszystkie przydatne artykuły do pielęgnacji malucha będziesz mieć w zasięgu ręki, przez co nie będziesz musiała opuszczać stanowiska, a pielęgnacja noworodka pójdzie sprawnie i szybko. Dodatkowym plusem jest to, że wanienki w komodach są najczęściej profilowane, co bardzo ułatwia kąpiel malucha. Należy jednak dobrać komodę do wielkości dziecka, oraz, oczywiście, dopasować ją do wysokości rodzica.

Komody kąpielowe to także atrakcyjny gadżet, pięknie zdobiony i po prostu stylowy.

Wady komody kąpielowej

Jak każdy produkt, komoda kąpielowa może również mieć wady. Główną z nich może być fakt, że komody kąpielowe z przewijakiem są dość drogie, a służą rodzicom przez stosunkowo krótki czas. Przeciętnie, komoda kąpielowa stworzona jest dla dziecka w wieku do 6 miesięcy, ewentualnie można używać jej później do kąpieli siedzącego już dziecka, ale jest to mało wygodne. Dodatkowo, komody kąpielowe z przewijakiem, poprzez swoją funkcję same w sobie są dość duże, na mebel trzeba więc zrobić dodatkowe miejsce. Nie zawsze szuflady w komodzie są zakryte; wiąże się to z faktem, że na widoku będą różnego rodzaju akcesoria związane z higieną niemowlaka, takie jak pieluchy czy inne elementy. Niewątpliwie jest to mebel dość specyficzny i warto dobrze rozważyć ewentualny zakup.

Temat: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *