Komoda kąpielowa – czy warto? Jak wybrać komodę kąpielową, aby była bezpieczna dla dziecka?

15 sierpnia 2018 • Dom i Ogród, Dzieci i wychowanie, Zdrowie i uroda • wejść: 2562

Kącik dla noworodka powinien być wyposażony w podstawowe rzeczy przeznaczone do jego codziennej pielęgnacji. Dlatego dużym ułatwieniem będzie zakup komody kąpielowej, która posiada wmontowany przewijak, wanienkę wysuwaną na kółkach i głębokie szuflady, a do tego zajmuje bardzo mało miejsca.

Czy warto kupić komodę kąpielową?

Zdania na ten temat są bardzo podzielone. Wiele mam uważa, że to strata pieniędzy, ponieważ wanienka zamontowana w komodzie po kilku miesiącach jest już za mała. Jednak trzeba pamiętać, że początkowy etap rozwoju dziecka jest bardzo ważny, dlatego powinniśmy zapewnić mu pełen komfort i bezpieczeństwo, w czym bez wątpienia pomoże nam komoda kąpielowa. Więcej zalet tego produktu opiszę w dalszej części artykułu.

dziecko-kąpiel-komoda-kąpielowa

Jak wybrać komodę kąpielową dla dziecka?

Jeśli więc zdecydujemy się na te udogodnienie, warto przy wyborze zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Po pierwsze, wybierzmy komodę kąpielową, wyposażoną w głębokie szuflady, takie jak w jednej z tych, przedstawionych na https://atbmeble.pl/kategoria-produktu/meble/komody-kapielowe/. Wtedy będziemy mieć pewność, że pomieszczą one wszystkie rzeczy niezbędne do pielęgnacji dziecka. Dobrze, jeśli mebel ten posiada także wieszaczek na ręcznik, który pomoże nam utrzymać co nieco ładu pośród dziecięcego chaosu.

Komoda kąpielowa z przewijakiem i wanienką

Nasza komoda powinna być wyposażona także w duży, wygodny przewijak. Najlepiej sprawdzają się modele, z wysokimi brzegami, dzięki którym nasze dziecko będzie bezpieczne. Musimy zwrócić uwagę także na to, aby krawędzie przewijaka nie były zbyt ostre i nie okaleczyły niemowlęcia.

komoda-kąpiellowa

Świetnym rozwiązaniem jest wbudowana w regał wanienka, ukryta pod przewijakiem. Dzięki czemu cały mebel zajmuje mało miejsca, a wyposażony jest we wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy do pielęgnacji niemowlęcia. Wysuwana na kółkach wanienka jest niezwykle komfortowym urządzeniem, którego najczęściej nie musimy zdejmować, aby wypuścić wodę. Wiele modeli posiada specjalny odpływ, dzięki któremu po zakończonej kąpieli podkładamy wiaderko i w ten sposób opróżniamy wannę.

Komoda kąpielowa a zdrowie rodziców

Ten mebel jest nie tylko dużą wygodą dla dzieci, ale również dla ich rodziców. Dzięki odpowiedniej wysokości komody kąpielowej nie narażamy naszego kręgosłupa na nadmierny wysiłek. Na początku ciągłe schylanie się przy przebieraniu czy podnoszeniu dziecka nie będzie dla nas problemem, jednak na dłuższą metę, lepiej ograniczyć zbędny wysiłek fizyczny. W końcu dzieciaczki i tak dadzą nam sporo powodów do zmęczenia.

dziecko-kąpiel-niemowlak

Opieka i czuwanie nad higieną dziecka wymaga sporo czasu. Komody kąpielowe mogą ułatwić nam te zadanie, dzięki nim mamy wszystkie najpotrzebniejsze produkty w jednym miejscu. Warto zainwestować w taki regał i sprawić, że kąpiel naszego maleństwa będzie czystą przyjemnością.

Temat: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *