Skąd pobrać muzykę, filmy, podcasty…?

muzyka w sieci

23 lutego 2021 • Hobby, Komputery i Internet • wejść: 1019

Istnieje w sieci wiele miejsc, w których możesz pobrać darmową muzykę czy filmy. Możesz je oglądać zarówno online, jak i na dysku, jeśli znajdziesz program, który umożliwi Ci ściągnięcie danego pliku na swój komputer lub telefon. Aplikacji i miejsc, za pomocą których możesz ściągać pliki jest całkiem sporo.

Darmowa muzyka i filmy w Internecie

Darmowa muzyka w sieci, a także filmy i podcasty są w zasadzie na wyciągnięcie ręki. Ogromną bazę filmów posiada strona Cda, Vider, czy też Ipla. Możesz tam znaleźć praktycznie każdy film, i to całkowicie za darmo. Niektóre serwisy wymagają zalogowania, lub dostępu Premium, żeby użytkownik miał możliwość oglądania niektórych filmów. Wiele produkcji możesz również znaleźć na kanale YouTube. Na tej stronie znajdziesz również bogatą bazę muzyki.

Są w sieci miejsca, w których możesz słuchać muzyki zarówno online, jak i ściągać ją na dysk. Możesz to zrobić bezpośrednio albo za pomocą specjalnych konwerterów.

Jak słuchać muzyki online?

W Internecie istnieje wiele aplikacji z darmową bazą różnej muzyki. Chyba najbardziej popularnymi są SoundCloud czy Spotify. Ten ostatni pozwala na słuchanie playlisty, która jest dobierana pod względem Twojego gustu – program sugeruje podobnych wykonawców, czy typ muzyki, który wybierałeś/ aś wcześniej. Znajdziesz tam również podcasty. Innymi aplikacjami do słuchania muzyki są na przykład Jamendo czy Myspace. Obydwa serwisy zawierają gigantyczną bazę utworów, zarówno muzyki popularnej, jak i niezależnych twórców. Jamendo pozwala również na ściągnięcie wybranej muzyki na komputer.

Jak ściągać muzykę, filmy czy podcasty?

Są różne programy, które pozwalają ściągać muzykę i filmy z Internetu na dysk. Są to konwertery, które pozwalają na przykład na pobranie muzyki czy filmu z Youtube. Takimi są na przykład FreeTube, który jest darmowym odtwarzaczem YouTube, dzięki czemu możemy legalnie i bezpiecznie ściągnąć na dysk wybrany film czy muzykę z tego kanału. Na podobnej zasadzie działa aplikacja NewPipe, z tym, że jest ona dedykowana zwłaszcza na smartfony z systemem Android. Aplikacja dostępna jest w sklepie GooglePlay i pozwala na ściągnięcie filmów na telefon i oglądanie ich w trybie offline w dobrej jakości.

Jeśli natomiast chcesz pobrać filmy z innych miejsc, możesz użyć aplikacji Freemake Video Downloander, która obsługuje około 50 serwisów. Program konwertuje wybrane pliki na kilka różnych formatów do wyboru.

Jeśli wolisz pobierać same utwory, możesz użyć któregoś z programów do ściągania plików muzycznych. Jedną z nich jest Free Music Archive, który skupia w sobie ogromny wybór różnego rodzaju artystów, nie tylko tych popularnych, ale również tych mało znanych. Możesz tutaj znaleźć również muzykę na darmowej licencji Creaticve Commons, co oznacza, że będziesz mógł wykorzystać ją także do komercyjnego użytku.

Polując na podcasty, możesz skorzystać z któregoś z downloanderów, takich jak Vov Podcast Downloander, lub Pocket Casts. Każdy z nich jest prosty w użyciu i pozwala na ściągnięcie wybranych podcastów na Twój komputer.

Temat: , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *