Skąd pobrać muzykę za darmo? 4 legalne strony z darmową muzyką

aplikacje do pobierania muzyki

22 lutego 2021 • Hobby, Komputery i Internet, Kultura i Sztuka • wejść: 2680

Muzyka to rzecz, bez której wielu z nas nie potrafi żyć. Co roku powstają na całym świecie miliony muzycznych utworów. Wszystkich piosenek, które już istnieją, nigdy z pewnością nie przesłuchamy, ale możemy zapoznać się chociaż z częścią z nich. I najlepiej jest zrobić to za darmo.

Strony do słuchania muzyki na żywo

Z pewnością wielu z Was zastanawia się, gdzie można słuchać muzyki na żywo. Jeśli nie przeszkadza Wam video, które będzie w pakiecie muzyczną playlistą, najlepszym rozwiązaniem jest YouTube .Możesz tutaj słuchać różnego rodzaju live’ów czy webinarów. Część artystów udostępnia linki do wydarzeń na żywo, co pozwoli Ci słuchać ulubionego twórcy w tym samym momencie, w którym robi to reszta fanów. Podobnie działają aplikacje służące do słuchania radia – na przykład Shoucast, dzięki któremu według swoich muzycznych preferencji będziesz mógł wybrać ulubione radio, nadające na żywo.

Strony z darmowymi mp3

Osobną kategorią są strony z darmowymi plikami mp3. Przed epoką, w której już niemal każdy ma nielimitowany Internet w telefonie, aplikacje i strony do ściągania mp3 były bardzo popularne. Część z nich jest chętnie odwiedzana również dziś. Własna biblioteka mp3 przyda się nam, kiedy nie będziemy mieć dostępu do Internetu lub zasięgu – gdy na przykład wyjedziemy z góry, lub inne miejsce, gdzie połączenie ze światem będzie nieco szwankować. Wtedy przydadzą się aplikacje do ściągania plików w formacie mp3.

Jedną z polecanych stron z darmową biblioteką mp3 jest bez wątpienia Jamendo. To strona zawierająca około 40 tysięcy kompletnych albumów, oraz 290 tysięcy luźnych utworów na licencji Creative Commons. Dodatkowo, oprócz bogatej biblioteki muzycznej, strona oferuje fora, możliwość uczestnictwa w różnych grupach oraz recenzje muzyczne.

Inną godną polecenia stroną jest na przykład Free Music Archive – ta strona z darmowym mp3 zawiera 16 różnych kategorii muzycznych, od muzyki klasycznej, po pop, jazz czy hip – hop. Muzykę można pobrać, oraz odsłuchać bezpośrednio na stronie.

Ektoplazm to natomiast serwis dla fanów muzyki typu psychodelic trance. Znajdziemy tam jednak również elektroniczną muzykę taneczną – jest to jednak niewątpliwie strona dla miłośników muzyki nowoczesnej. Pliki można pobierać na dysk. Podobnie jest w przypadku Audionautix, aplikacji, która ma w swojej ofercie aż kilkadziesiąt gatunków muzycznych, a niektóre utwory są dostępne nawet do komercyjnego użytku.

Aplikacje do słuchania muzyki

Chyba najbardziej popularnymi aplikacjami do odtwarzania muzyki są Soundcloud oraz Spotify. Obydwie aplikacje posiadają szeroką bazę wykonawców i można ich słuchać darmowo lub w wersji Premium, bez reklam. Podobnie działa My Space, która kategoryzuje muzykę według artysty – inaczej niż w przypadku Spotify, gdzie utwory w playliście dobierane są pod względem gustu (co pozwala poznać innych wykonawców, którzy również mogą przypaść nam do serca). Na podobnej zasadzie działa Grooveshark, w dzięki któremu stworzysz w prosty sposób swoją listę odtwarzania, a dodatkowo będziesz mógł dodać do niej własne, ściągnięte wcześniej na dysk utwory.

Temat: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *